
Joulu lähestyy, ja sen myötä on jälleen aika jakaa joulumieltä ja tehdä yhdessä hyvää! Tanssikeskus Citydance järjestää tuttuun tapaan joulukalenterikeräyksen yhteistyössä Hope ry kanssa.
Joulukalenteri on monelle lapselle tärkeä osa joulun odotusta. Pieni yllätys jokaisena joulukuun aamuna tuo iloa ja tekee joulun odotuksesta erityistä. Kaikilla perheillä ei kuitenkaan ole mahdollisuutta hankkia lapsilleen joulukalenteria.
Nyt sinulla on mahdollisuus ilahduttaa lasta ja tuoda ripaus joulun taikaa hänen joulukuuhunsa!
Voit lahjoittaa uuden joulukalenterin tuomalla sen Tanssikeskus Citydancen asiakaspalveluun 26.10.–15.11.2026 välisenä aikana asiakaspalvelun aukioloaikoina.
Citydance toimittaa kaikki lahjoitetut kalenterit Hope ry, joka välittää ne eteenpäin niitä tarvitseville lapsille.
Pienelläkin teolla voi olla suuri merkitys. Osallistutaan yhdessä keräykseen ja tuodaan mahdollisimman monelle lapselle iloa ja joulumieltä!
Hyvän tekeminen jatkuu marraskuussa, sillä Citydancella järjestetään myös perinteinen joululahjakeräys!
Kerromme joululahjakeräyksestä ja osallistumisohjeista tarkemmin myöhemmin.
Lämmin kiitos kaikille keräykseen osallistuville. Tehdään yhdessä joulusta iloisempi mahdollisimman monelle lapselle!

Yhteystiedot
Tyrnäväntie 16 D
Terminaali
90400 Oulu
Citydancen asiakaspalvelun aukioloajat
VKO 44
Ma- To 16.00-20.00
Pe 14.00-16.00
La - Su Sujettu
Laskutus
laskutus@citydance.fi
Ma-To 11.00-13.00
Ystävällisin terveisin
Tanssikeskus Citydance
📍Tyrnäväntie 16 D, 90400 Oulu
📞 010 281 88 38